خدمات آریاکوپلینگ

خدمات ما

خدمات ما

معرفی

مجموعه آریاکوپلینگ در سال 1348 فعالیت خود را در زمینه ی طراحی و تولید قالب های صنعتی آغاز نموده و به مرور با فعالیت در صنایع ریخته گری و تولید قطعات پلاستیکی دامنه ی کاری خود را گسترش داد. این مجموعه به مرور زمان و با تلاش شبانه روزی پرسنل متخصص و پویای خود با توجه به نیازهای بازار داخلی کشور شروع به طراحی و تولید اتصالات آلومینیومی و برنجی بر اساس استانداردهای بین المللی در صنعت ایمنی و اطفاء حریق نموده و مبدل به یکی از برندهای برتر در زمینه طراحی و تولید طیف وسیعی از تجهیزات اطفاء دستی حریق بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی در کشور گردید. تولید محصولات با کیفیت و روحیه دانش افزایی و پویایی این مجموعه منجر به ایجاد یک پایگاه خودکفایی در تولید تجهیزات اطفاء دستی حریق مورد نیاز انواع ساختمان های مسکونی و تجاری ، سازمان ها و ایستگاه های آتش نشانی، پروژه های بزرگ شهری و مجموعه های صنعتی گردیده است.

خدمات

همانگونه که اشاره شد عمده فعالیت مجموعه آریاکوپلینگ در بستر صنعت آتش نشانی، تولید تجهیزات و قطعات مرتبط با اطفاء حریق می باشد. روند اصلی شکل گیری محصول به گونه ای است که ابتدا واحد تحقیق و توسعه مستقر، شرایط تولید یک محصول را به لحاظ حساسیت، نوع و گستردگی مصرف در داخل و خارج از کشور، استانداردهای تولیدی و عملکردی، امکان سنجی و سایر شرایط موثر بررسی نموده و تصمیم گیری نهایی در خصوص اضافه نمودن محصول جدید به سبد کالایی بازارهای هدف مجموعه انجام می پذیرد.

طراحی

پس از انجام بررسی های اولیه، جمع آوری منابع علمی و استانداردهای اصلی تولید محصول، واحد طراحی آریاکوپلینگ اقدام به تهیه نقشه ها و تدوین اهداف نهایی فنی و خصوصیات عملکردی محصول می نماید. بر این اساس فرایند تولید و بازرسی تعریف شده و نمونه سازی آغاز می گردد. لازم به ذکر است نتیجه سیاست طراحی شناور و خلاق در این مجموعه، تولیداتی با قابلیت های منحصر به فرد و به دور از تقلید را به همراه داشته است. محصولاتی که نه تنها متناسب با جزء به جزء الزامات استانداردهای جهانی تولید می شوند بلکه ورای آن مشمول اصلاحات عملکردی بر حسب نوع استفاده و خصوصیات بومی و اقلیمی نیز گردیده اند.

نرم افزارهای بروز طراحی و شبیه سازی فرایند، ابزار کار اصلی طراحان متخصص و مجرب آریاکوپلینگ می باشند.

تولید

با توجه به گستردگی مکانیزم های موجود در صنعت آتش نشانی، فعالیت در زمینه تولید قطعات مرتبط با آن نیازمند به کارگیری دامنه وسیعی از تجهیزات فرایندی می باشد. مجموعه آریاکوپلینگ مفتخر است با سیاست تجهیز و بهینه سازی مداوم دستگاه ها و روش های تولید، گام موثری در زمینه تولید محصولات با کیفیت و متنوع بردارد.

فرایندهای تولید شامل ریخته گری به روش های دایکست، ریژه و ماسه ای، ، فورج، تزریق پلاستیک، پرداخت و ماشینکاری دقیق با بهره گیری از طیف وسیع ماشین های CNC با عملکرد و خصوصیات منحصر به فرد و متفاوت، تجهیزات کامل ورقکاری CNC شامل برشکاری، پانچ، خمکاری و ... ، جوشکاری SMAW، GMAW  و ... دستی و اتوماتیک توسط دستگاه های بروز و اپراتورهای مجرب، خط رنگ الکترواستاتیک کوره ای مجهز به سیستم شست و شو، نورد، انواع پرس با اوزان و قابلیت های مختلف شکل دهی فلزات، تجهیزات سوراخکاری، اسپارک و ... امکان تولید باکیفیت ترین قطعات و طیف وسیعی از تنوع فرایندی را برای این مجموعه فراهم می آورد. همچنین تجربه و سابقه 50 ساله این مجموعه در زمینه قالب سازی عامل مهمی در طراحی های مبتکرانه و کیفیت بالای محصولات آریاکوپلینگ بوده است.

کنترل کیفیت

علیرغم بررسی های دقیق و تحقیقات جامع اولیه، طراحی دقیق و امکانات وسیع تجهیزاتی، همچنین بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و متخصص در بخش تولید، توجه به واحد کنترل کیفیت به لحاظ حساسیت بالای محصولات مرتبط با صنعت آتش نشانی از اولویت های اصلی مدیریت مجموعه آریاکوپلینگ می باشد.

کلیه محصولات تولید شده توسط آریاکوپلینگ با وجود تنوع و تعدد، در برنامه ریزی کنترل کیفیت لحاظ می گردند. در واقع بازرسی تصادفی و موردی به هیچ عنوان در سیاست این مجموعه جایگاه نداشته و کلیه قطعات بدون استثناء بر مبنای دستورالعمل های QC، بازرسی می گردند. همچنین با وجود در اختیار داشتن امکانات اندازه گیری و آزمایشگاهی ویژه نظیر انواع ابزارآلات کنترل ابعادی دقیق و گیج های کنترلی، امکانات تست هیدرواستاتیک برای کلیه گروه های کالایی به تفکیک، آزمایشگاه جامع با تجهیزات کنترل عملکرد مطابق با استانداردهای بین المللی، تجهیزات تست های غیر مخرب، تست ضخامت سنجی و چسبندگی رنگ و ... این مجموعه به منظور اطمینان کامل از کیفیت محصولات خود، در ارتباط مداوم با آزمایشگاه های شناخته شده و موسسات پژوهشی معتبر نظیر مرکز متالورژی رازی، بنیاد علمی کاربردی رازی، پژوهشگاه صنعت نفت و ... نیز می باشد.