با مشارکت آریاکوپلینگ؛ پلاسکو 1400 ایمن در برابر آتش سوزی

ساختمان پلاسکو

یکی از نمادهای تهران بزرگ تا چند ماه آینده با سازه ای جدید و تجهیزات اطفای حریق آریاکوپلینگ به بهره برداری می رسد.

سی ام دی ماه 1395؛ 4 سال پیش در چنین روزی حادثه‌ای سهمگین و تلخ روی داد. ساختمان پلاسکو با آن عظمت و قدمتش دچار حادثه حریق شد و 3 ساعت و نیم زمان لازم بود تا به طور کامل فروریزد.

در این حادثه پس از 9 روز تلاش شبانه روزی آتش نشانان و امدادگران، پیکر 16 شهید آتش نشان و 6 شهروند از زیر آوار خارج شدند.

حادثه پلاسکو همچون سایر حوادث مهیب آتش سوزی مانند آتش سوزی مسجد ارگ (سال 1383)، سینما جمهوری (سال 1387)، مدرسه شین آباد در پیرانشهر (سال 1391(،، ساختمانی 5 طبقه در خیابان جمهوری (سال 1395) و حادثه پتروشیمی بوعلی سینا (1395)، باز هم لزوم پرداختن به مباحث ایمنی در برابر آتش سوزی در ساخت انواع ساختمان‌ها و سازه‌ها در کشورمان را گوشزد نمود.

قوانین و استانداردهای طراحی و ساخت انواع ساختمان‌ها، سال هاست الزامات مربوط به ایمنی در برابر آتش سوزی را ملاک عمل قرار می‌دهند.

با وجود اتفاقات تلخ این چنینی، شاید وقت آن رسیده که دستگاه‌های قانون گذار و دست اندرکار، برای ارتقای ایمنی در برابر آتش سوزی سازه‌ها، فکری بکنند.

تجهیز ساختمان‌های قدیمی و جدید به سیستم های اعلام و اطفای حریق می‌تواند از بروز حوادث آتش سوزی جلوگیری کند. با نصب یک سیستم اطفای حریق آبی و فعال شدن اسپرینکلرها، پلاسکو می توانست از آتش مهیب در امان بماند و فرو نریزد.

ساختمان پلاسکو قصد دارد جان دوباره بگیرد؛ بازسازی پلاسکو از سال 1398 پی گرفته شد و تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد. اکنون بهترین زمان برای تجهیز ساختمان به تجهیزات ایمنی و آتش نشانی است.

مجموعه آریاکوپلینگ، طراح و تولید کننده تجهیزات آتش نشانی با بیش از 50 سال پیشینه درخشان در تولید، رسالت اصلی خود را ارتقای ایمنی در برابر حریق دانسته و افتخار دارد در پروژه تجهیز ساختمان جدید پلاسکو، با ارائه تجهیزات اطفای حریق با کیفیت، به رسالت خود پایبند باشد.

بدین منظور جعبه و قرقره آتش نشانی، اتصالات و اسپرینکلرهای آریا در پروژه ساختمان جدید پلاسکو نصب خواهند شد تا همواره یادآور اهمیت الزامات ایمنی و آتش نشانی در ساختمان‌ها باشد.

آخرین مقالات آریاکوپلینگ:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *