نشست هم اندیشی ایمنی کودک با حضور آریاکوپلینگ و فعالان حوزه ایمنی برگزار شد

نخستین نشست هم اندیشی ایمنی کودک به میزبانی دانشگاه آتش نشانی و خدمات شهری و با حضور آریاکوپلینگ و فعالان حوزه ایمنی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی آریاکوپلینگ، مصادف با هفته جهانی ایمنی کودک، نخستین نشست هم اندیشی ایمنی کودک با حضور آریاکوپلینگ و فعالان حوزه ایمنی در روز سه شنبه 17 خردادماه 1401 در سالن جلسات دانشگاه آتش نشانی و خدمات شهری تهران، برگزار شد.


در این نشست، محمدرضا مرشد دوست کارشناس ارشد مدیریت ایمنی و آتش نشانی، پیرامون حوادثی که کودکان تا 5 سال را تهدید می‌کند به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در سخنان خود سرفصل‌های ایمنی کودک اعم از آتش سوزی، ایمنی از سوختگی، سقوط و خفگی را معرفی کرد و مسائل مطروحه با بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان و حضار در جلسه ادامه یافت.
در نشست هم اندیشی ایمنی کودک، نمایندگان سازمان آتش نشانی، اورژانس تهران، دانشگاه آتش نشانی و خدمات شهری، انجمن های مردم نهاد زنو، کودک ایمن ناجی فردا، ققنوس، اُتیسم ایران، کلوپ خلاقیت، روشنگران فردای کودک (ارفک)، فکرنو و تیم روابط عمومی و تولید محتوای آریاکوپلینگ حضور داشتند و هر یک نقطه نظرات خود در خصوص ارتقای ایمنی کودکان و همچینین راه‌کارهای افزایش آگاهی والدین برای کاهش و مواجهه با حوادث در کودکان تا 5 سال را بیان کردند.
در پایان این نشست، سندی با 6 بند شامل 1. برگزاری دوره های توانمندسازی مربیان بهزیستی 2. ارائه درخواست درج روز ایمنی کودک در تقویم رسمی کشور در هفته ایمنی (7 الی 13 مهر) 3. تولید محتوای ایمنی کودک با تایید گروه سه نفره ممیزی و در نهایت درج در فصلنامه مجموعه آریاکوپلینگ 4. تقویت محتوای آموزشی و طراحی بازی های آموزشی در کاربازیا (شهر مشاغل کودکان)، 5. تولید محتوا برای خانواده های دارای کودک مبتلا به اتیسم 6.همکاری همه جانبه موسسه های مردم نهاد برای انتشار محتوا در فضای مجازی، تنظیم و مجموعه آریاکوپلینگ به عنوان دبیرخانه نشست های ایمنی کودک انتخاب شد.


گفتنی است جلسات آنلاین ماهیانه و فصلی حضوری هم اندیشی ایمنی کودک، به طور مستمر در سال جاری برگزار خواهد شد.


مقالات اخیر آریاکوپلینگ :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.