قفل‌های آسان بازشو جعبه آتش نشانی آریاکوپلینگ

قفل باکی آسان بازشو

در این مقاله می‌خواهیم در خصوص قفل‌هایی که در جعبه آتش نشانی آریا به کار می‌روند صحبت کنیم. آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

  • انواع قفل جعبه آتش نشانی
  • قوانین سازمان آتش نشانی تهران در خصوص قفل جعبه آتش نشانی
  • چرا قفل آسان بازشوی باکی بهترین گزینه است؟
  • قفل آسان بازشوی آریا کوپلینگ

انواع قفل جعبه آتش نشانی

انواع قفل جعبه آتش نشانی

چند نمونه از قفل‌های جعبه آتش نشانی

بر روی درب هر جعبه آتش نشانی، یک عدد قفل وجود دارد. از جمله قفل‌هایی که در صنعت تجهیزات آتش نشانی بر روی درب جعبه نصب می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کنیم:

قفل باکی آسان بازشو قفل زیمنسی قفل سامسونتی
قفل مگنتی قفل کلید دار

اما سوالی که پیش می‌آید این است: کدام قفل برای یک جعبه آتش نشانی مناسب‌تر است؟ در ادامه می‌خواهیم در این خصوص بیشتر صحبت کنیم. ابتدا قوانین سازمان آتش نشانی تهران را در این باره بررسی می‌کنیم.

قوانین سازمان آتش نشانی تهران در مورد نوع قفل جعبه آتش نشانی

الزامات سازمان آتش نشانی

الزامات سازمان آتش نشانی در خصوص قفل جعبه

بر اساس قوانین و الزامات سازمان آتش نشانی تهران ، استفاده از قفلِ کلید‌دار، برای درب جعبه آتش نشانی مطلقا ممنوع است. به عبارت دیگر، قفل‌هایی که برای جعبه مورد استفاده قرار می‌گیرند باید آسان بازشو باشند. به این معنا که کاربر برای باز کردن این قفل، به هیچ نوع کلیدی نیاز نداشته باشد و با یک حرکت ساده بتواند درب جعبه را باز کند. در این صورت در زمان بروز حریق، ساکنان ساختمان به راحتی می‌توانند از قرقره آتش نشانی (هوزریل) و یا کپسول آتش نشانی داخل جعبه استفاده نمایند.

از آنجایی که قوانین وضع شده در سازمان آتش نشانی تهران در بسیاری از شهرهای دیگر کشور نیز استفاده می‌شود، می‌توانیم نتیجه بگیریم که استفاده از قفل‌های آسان بازشو برای درب جعبه آتش نشانی، یک الزام در اکثر شهرهای کشور است.

مقاله مرتبط

ویژگی خرید جعبه آتش نشانی

چرا قفل آسان بازشوی باکی بهترین گزینه است؟

قفل باکی

جعبه آریاکوپلینگ

بر اساس آنچه در بالا گفته شد، قفل‌های باکی، سامسونتی، زیمنسی و مگنتی از قفل‌های رایجی است که تولید‌کنندگان جعبه‌های آتش نشانی از آنها استفاده می‌کنند.

اما از لحاظ کیفیت، قفل‌های باکی آسان بازشو بهترین گزینه به حساب می‌آیند. زیرا قفل‌های باکی به دلیل اینکه مکانیزم بسیار ساده‌ای دارند و در آن از قطعات ریز و حساس (مانند فنر) استفاده نمی‌شود، در طول زمان کمتر دچار آسیب می‌شوند. در مقابل، قفل‌های دیگر همچون سامسونتی و زیمنسی به دلیل اینکه مکانیزم پیچیده‌تر و ظرافت بیشتری دارند، ممکن است به مرور زمان دچار آسیب شوند.

در مورد مکانیزم عملکرد قفل‌های باکی هم باید گفت که، این قفل‌ها دارای یک زبانه هستند و به‌راحتی چرخانده می‌شوند و کاربر می‌تواند با یک چرخش 90 درجه‌ای آن را باز کند و یا ببندد.

قفل‌های آسان بازشوی آریا

قفل باکی آریا، یکی از قفل‌هایی است که در جعبه‌های تولید شده در شرکت آریاکوپلینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قفل برای اولین بار در ایران، توسط مهندسان این شرکت طراحی و تولید شده‌است و دارای گواهی ثبت طرح صنعتی، از اداره ثبت اختراعات است.

آسان بازشو بودن، تنوع در پوشش آبکاری (طلایی، نقره‌ای، مسی و …)، استحکام بالا و … از جمله ویژگی‌های این قفل است.

مقالات اخیر آریا کوپلینگ:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.